rynek pracy

Odnaleźć się na rynku pracy

Zwolnienie z pracy nawet po kilku latach pracy w jednej firmie, może okazać się bolesne, zwłaszcza gdy wcale nie braliśmy pod uwagę zmian w swojej sytuacji zawodowej. Praca w województwie pomorskim niby nie jest problemem, jednak aby ją pozyskać, trzeba się nieco wysilić. W szczególności problem stanowi uzyskanie zatrudnienia zgodnego z naszymi oczekiwaniami finansowymi.

Nie jest trudno znaleźć pracę za najniższe wynagrodzenie, mając wieloletnie doświadczenie, wiedzę i kompetencje. Sztuką jest płynne znalezienie pracodawcy, który doceni nasze umiejętności i przystanie na potrzeby. Wbrew pozorom nie zawsze kluczowe są finanse i system wynagradzania. Bywa, że istotny jest system pracy na przykład od poniedziałku do piątku, bez weekendów lub elastyczny grafik godzin, możliwość pracy w domu, otrzymanie do dyspozycji samochodu służbowego, czy zapewnienie szkoleń zawodowych.

Na pewnym etapie życia nie zależy nam już tylko na pracy samej w sobie, dla stażu, ubezpieczenia, ale dla wygody, własnej satysfakcji, ciągłego rozwoju, atmosfery itp. Kiedy perspektywy w firmie są marne trudno o zadowolenie, aczkolwiek przy obecnym rynku pracy, lepsza taka praca w ramach sprawdzenia, niżeli żadna i bezrobocie, zwłaszcza długotrwałe. Szukając pracy dobrze jest rozważyć swoje priorytety, na czym najbardziej nam zależy. To pomoże odsiać oferty pracy w pomorskim, które absolutnie nie spełniają naszych standardów. Gdy okaże się, że wybór mamy marny, wówczas można pomyśleć nad zniżeniem lotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *