praca z urzędu

Praca z urzędu

Praca ze skierowania z urzędu pracy wcale nie musi być zła. Wiele urzędów pracy terminy u pośrednika traktuje jako formalność, jednak są i takie, które naprawdę starają się pomóc znaleźć pracę zgodną z  kompetencjami i preferencjami osoby bezrobotnej. Zdarzyć się może, że to właśnie ta praca będzie naszą wymarzoną.

Nie można zatem skreślać od samego początku ofert pracy jakie publikują urzędy pracy. Czasem bywa to atrakcyjna praca w pomorskim, aczkolwiek trzeba przyznać, że przeglądając propozycje urzędowe, można zauważyć że są to głównie prace za minimum, w dodatku prace fizyczne, od których większość stroni. Zdarzają się jednak również oferty dla specjalistów rzadkich profesji. Niemniej takie oferty są widoczne również w innych portalach rekrutacyjnych i branżowych.

Poza ofertami od pracodawców warto również spoglądać na propozycje stażowe. Urzędy pracy co roku zachęcają do realizacji stażów zawodowych we współpracy z firmami różnych branż. Poza przedsiębiorcami którzy na stałe współpracują z urzędem można również starać się o staż z firmą przez nas znalezioną i chętną do współpracy z urzędem.

Prócz stażu istnieje także opcja stworzenia stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej. To ciekawe wsparcie finansowe dla biznesu, z którego rzadko firmy korzystają z uwagi na niewiedzę bądź też zbytnią ilość dokumentów wymaganych przez urząd. Będąc zdeterminowanym warto jest podpowiadać potencjalnym pracodawcom możliwość wsparcia, które być może zmobilizuje ich do zatrudnienia naszej osoby. Status osoby poszukującej pracy bywa atutem dla przedsiębiorców.

One comment on “Praca z urzędu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *