inwestuj w siebie

Inwestuj w siebie

Praca w obecnych czasach ma ogromne znaczenie dla poczucia stabilizacji i zadowolenia. Poczucie samorealizacji i zadowolenia z siebie to ważne aspekty rozwoju osobistego. Kreatywność wśród pracowników jest istotna i może przejawiać się na różne sposoby. By radzić sobie na rynku pracy, należy kierować się pewnymi sprawdzonymi kanonami. Jednym z nich jest dokształcanie się. Nie można mylić go z przekwalifikowywaniem się i zmianą profesji. Inwestycja w siebie czasem kosztuje, a czasem można wykorzystać nadarzającą się okazję ze strony pracodawców lub też okoliczności.

Korzystając z wielu opcji takich jak kursy zawodowe współfinansowane przez państwo, Unię Europejską itp. można zdobyć ciekawe kwalifikacje, jakie obecnie nie są rozchwytywane, ale za jakiś czas będą niezbędne do uzyskania intratnej posady, wyższych zarobków itp. Pamiętaj, by nigdy nie zaprzestawać rozwoju i nauki. Inwestycja w siebie zawsze jest warta zachodu. Nie wszyscy to rozumieją.

Wiele osób, którym praca w pomorskim przyszła łatwo nie docenia potęgi nauki. Tymczasem nauka przez całe życie gwarantuje bycie na bieżąco oraz rozwój w kierunkach aktualnie będących na czasie. Nic gorszego niż bazować na przestarzałej wiedzy, jak również sądzić, iż wszystko się już umie i wie. Spora grupa osób stara się jak najwięcej uczyć nowych rzeczy, doszkalać i rozwijać swoje kompetencje nie tylko w wymaganym zakresie. Równie duża grupa osób osiada na laurach, uważając sukces zawodowy za szczyt swych możliwości. To błędne założenie bowiem zawsze można osiągnąć więcej i więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>