odpoczynek

Nie tylko pracą człowiek żyje

Jeszcze niedawno wiele osób pracowało ponad swe siły pracując po naście godzin codziennie bez weekendów. Dziś powoli to się zmienia. Nieco wyższe zarobki w pomorskim sprawiły iż nie trzeba szukać drugiego etatu aby utrzymać rodzinę. Nie tylko wynagrodzenia minimalne i ich podwyżki wpłynęły na ten stan rzeczy, ale również programy socjalne jak świadczenie wychowawcze. Dzięki ulgom finansowym pracownicy mogą pracować mniej ale bardziej efektywnie, robić to co lubią, umieją i mają ochotę.

Wypoczynek również jest warty podobnie jak rozwój swych pasji, kreatywności. Dzięki poprawie sytuacji w Polsce przybyło też miejsc pracy. Wraz z nimi przybyło uśmiechu wśród dotąd szarych i przygnębionych ludzi, a zarazem przybyło perspektyw na przyszłość. Dziś już emigracja zarobkowa ma alternatywę. Dla wielu młodych ludzi pierwsza praca to praca w pomorskim, to pomysł na biznes i jego realizacja.

Pozytywne trendy zaczynają powoli się umacniać i oby się nie zmieniły. Dzięki nim kształtują się poprawne postawy pracownika i pracodawcy. Standardy pracy zależą w dużej mierze od nas samych dlatego pamiętajmy by cenić swoją pracę, ale i zapewniać jej należytą jakość. Polacy słyną z solidności i kreatywności a przede wszystkim z pracowitości. Nauczmy się korzystać z okazji do podwyżek, rozwoju, nauki. To właśnie teraz jest okazja do tego, by podnieść się z kryzysu, jaki odbił swe piętno na co najmniej dwóch pokoleniach. To dziś zahamowano emigrację i zaczyna przybywać osób powracających z emigracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *