rynek pracy

Odnaleźć się na rynku pracy

Zwolnienie z pracy nawet po kilku latach pracy w jednej firmie, może okazać się bolesne, zwłaszcza gdy wcale nie braliśmy pod uwagę zmian w swojej sytuacji zawodowej. Praca w województwie pomorskim niby nie jest problemem, jednak aby ją pozyskać, trzeba się nieco wysilić. W szczególności problem stanowi uzyskanie zatrudnienia zgodnego z naszymi oczekiwaniami finansowymi.

Nie jest trudno znaleźć pracę za najniższe wynagrodzenie, mając wieloletnie doświadczenie, wiedzę i kompetencje. Sztuką jest płynne znalezienie pracodawcy, który doceni nasze umiejętności i przystanie na potrzeby. Wbrew pozorom nie zawsze kluczowe są finanse i system wynagradzania. Bywa, że istotny jest system pracy na przykład od poniedziałku do piątku, bez weekendów lub elastyczny grafik godzin, możliwość pracy w domu, otrzymanie do dyspozycji samochodu służbowego, czy zapewnienie szkoleń zawodowych.

Na pewnym etapie życia nie zależy nam już tylko na pracy samej w sobie, dla stażu, ubezpieczenia, ale dla wygody, własnej satysfakcji, ciągłego rozwoju, atmosfery itp. Kiedy perspektywy w firmie są marne trudno o zadowolenie, aczkolwiek przy obecnym rynku pracy, lepsza taka praca w ramach sprawdzenia, niżeli żadna i bezrobocie, zwłaszcza długotrwałe. Szukając pracy dobrze jest rozważyć swoje priorytety, na czym najbardziej nam zależy. To pomoże odsiać oferty pracy w pomorskim, które absolutnie nie spełniają naszych standardów. Gdy okaże się, że wybór mamy marny, wówczas można pomyśleć nad zniżeniem lotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *