pracuj jako marynarz

Pracuj jako marynarz

Praca marynarza jest dość ciężka i wymagająca. Najtrudniejsze jest dostosowanie się do życia „na walizkach”. Marynarze mają dwa domy – w kajucie na statku oraz dom, w którym żyje ich rodzina – żona, dzieci. Często życie marynarzy i ich żon wiąże się z ciągłą tęsknotą, problemami jakie wiążą się z samotnością.

Ich zarobki potrafią jednak zrekompensować wszelkie niedogodności związane z pracą na morzu przez połowę roku. Najczęściej marynarze pracują w systemie kilka miesięcy na kontrakcie na morzu i kilka miesięcy w domu. Tych kilka miesięcy, które spędzają zupełnie poza domem, to poważne wyzwanie dla ich żon. Muszą one wtedy całkowicie polegać na sobie i radzić sobie z trudami dnia codziennego.

Bardzo często zawód marynarza to jedyna praca w pomorskim, która naprawdę jest warta rozpatrzenia. Jako marynarze nie pracują tylko mieszkańcy Pomorza, ale mężczyźni z całego kraju, których ciągnie do morza i na statek. Pomimo, że życie marynarza jest dość trudne i wiąże się z częstą rozłąką z najbliższymi, to duże zarobki potrafią tę rozłąkę zrekompensować.

Marynarze pozostawiają swoje żony w domach z pokaźną pulą zabezpieczenia finansowego na koncie. Dzięki temu wiedzą, że gdy coś się zepsuje, żona będzie mogła swobodnie zadzwonić po fachowca, a gdy będzie czegoś potrzebowała – może to sobie zakupić.

Jest wiele zawodów, które wymagają tego rodzaju przeorganizowania sobie życia. Wbrew pozorom przyzwyczaić się do niego nie jest wcale tak trudno jak by się mogło wydawać, i to w stosunku do obu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.