rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna po latach

Kiedy od wielu lat nie było się na rozmowie o pracę, to spotkanie z pracodawcą może okazać się stresujące. Czasami przerwa w zatrudnieniu spowodowana jest nie tyle bezrobociem co prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Po takim doświadczeniu może być nam trudno odnaleźć się na stanowisku z przełożonym, szefem w ryzach zakładu pracy, zorganizowanej struktury. Jednak kiedy inna praca w pomorskim nie jest dla nas osiągalna porywamy się na każdą ofertę zatrudnienia, również kosztem naszych ambicji.

Szczególnie trudna jest rozmowa z pracodawcą, kiedy od lat nie rozmawialiśmy o pracy lub co gorsza przez lata to my rekrutowaliśmy pracowników a nie przeciwnie. Dobrze jest się do takiego spotkania przygotować, odświeżyć wiedzę o procesie rekrutacji i obowiązujących standardach. Co więcej trzeba być również przygotowanym na porażkę.

O wiele przyjemniej się pozytywnie zaskoczyć przyjęciem do pracy już po pierwszej rozmowie, niżeli rozczarować będąc nastawionym na sukces. Pomimo tego iż bezrobocie w pomorskim spadło drastycznie, mówi się o nagminnym braku rąk do pracy, wciąż na rozmowach o pracę pojawia się więcej kandydatów niżeli pracodawca może przyjąć. Konkurencja bywa różna, jednak to czy zostaniemy wybrani zależy do pracodawcy, a ten może mieć całkiem inne kryteria wyboru niżeli nam się wydaje. Nawet spełniając wszelkie stawiane warunki możemy zostać nie przyjęci do pracy i trudno ocenić z jakiego powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *