oferty pracy

Różnorodność propozycji pracy

Propozycje pracy warto analizować pod kątem zgodności, zbieżności z naszymi preferencjami i oczekiwaniami. Bardzo trudno jest znaleźć takie prace, które są idealnie dopasowane. Często zgadzamy się na propozycje pracy takie jakie aktualnie są dostępne na rynku, niekoniecznie zgodne z naszymi zainteresowaniami czy posiadanymi kompetencjami.

Osoby poszukujące pracy mają coraz więcej możliwości zatrudnienia. Pracodawcy niejako testują chęci związane z podjęciem pracy. Zdeterminowani i zdesperowani nie negocjują warunków pracy a jedynie godzą się na takie propozycje jakie się im przedstawia. Tymczasem czasy są takie, iż pracownik musi wykazać się asertywnością. Jeżeli pracodawcy zależy na tym by go zatrudnić, przystanie na propozycję wyższych zarobków itp.

Praca w pomorskim to trudne zagadnienie do analizy. Z jednej strony całe mnóstwo osób z kwalifikacjami i nie tylko pozostaje bez pracy, narzeka na trudności w znalezieniu zatrudnienia. Z drugiej zaś strony rozmowy z pracodawcami, targi pracy dowodzą iż brakuje pracowników, są sprowadzani z Ukrainy. Tym sposobem sytuacja rynku pogarsza się zamiast się poprawiać, bowiem bezrobocie nie maleje a być może się zwiększać, po tym jak pracodawcy docenią tanią siłę robocza ze wschodu. To ogromne zagrożenie nie tylko dla rejonów pogranicza, ale także dla województwa pomorskiego. Polityka rynku pracy winna uwzględniać i takie zagrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *