łatwiej o pracę

Łatwiej o pracę

Przybywa osób które pożegnały się z bezrobociem pomyślnie zyskując pracę w której czują się dobrze, swobodnie. Co cieszy, coraz więcej jest osób pracujących po długotrwałej przerwie, którym wydawało się iż już nic nie pomoże. Czy to zasługa ich samych, urzędów pracy, systemu wsparcia i walki z bezrobociem?

Poniekąd tak, bowiem upór w poszukiwaniach zatrudnienia jest istotny, niemniej główną zasługą jest poprawa sytuacji na rynku pracy. Większa ilość firm, rozwój gospodarczy powodują zapotrzebowanie na nowe miejsca pracy i pracowników. Wymagania zawarte w ogłoszeniach o pracę nie są już tak wygórowane. W wielu ofertach pojawia się zapis chęci do pracy, zmotywowania. Okazuje się to ważną cechą kandydata do pracy. Dyspozycyjność nie jest już najistotniejsza. Brak konkurencji wśród pracowników i odwaga do stawiania warunków sprawiają że pracodawcy muszą ulec.

Wciąż sytuacja bywa trudna i nierzadko patowa jeśli chodzi o zarobki. Pensje w dalszym ciągu są marne i wypadają mizernie w porównaniu z wynagrodzeniami warszawskimi czy zachodnimi. Niestety pracodawcy pomorscy nie mogą ich podwyższyć gdyż nie zależą wyłącznie od nich samych. To złożony system, nad którym wciąż pracuje się systemowo. Wysokie koszty opłat za zatrudnienie pracownika znacznie przeszkadzają w  docenieniu jego pracy. Gdyby pracownicy kwotę brutto otrzymywali do ręki z pewnością byłoby więcej osób zadowolonych z oferowanych wynagrodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *