stocznie na Pomorzu

Stocznie na Pomorzu

Gospodarkę napędza przede wszystkim przemysł wytwórczy. To zarówno wielkie fabryki, jak i małe zakłady rzemieślnicze pozwalają na rozwój, zarówno w sensie makroekonomicznym jak i lokalnym. Poza tym, ta gałąź gospodarki wytwarza sporą liczbę miejsc pracy. Idealnym przykładem dla powyższej tezy jest praca w województwie pomorskim.

Ten, położony na północy Polski, region opiera swoją gospodarkę na handlu, co związane było z uwarunkowaniami gospodarczymi. Obecnie jednak przechodzi się tam na przemysł, jednakże w dalszym stopniu opartym o sąsiadujące morze. Mowa tu przede wszystkim o stoczniach. Poza tymi największymi, które są znane także i pod względem historycznym, w województwie pomorskim istnieje sporo mniejszych stoczni, specjalizujących się w budowie jachtów, kutrów i innych jednostek pływających. Poza tym istnieje tu sporo stoczni remontowych o wąskiej specjalizacji.

Rynek w tej materii jest na tyle wielki, że nie brakuje klientów, zwłaszcza, że przedsiębiorstwa z województwa pomorskiego cieszą się sporą renomą, gdzie połączona jest jakość z dobrą ceną. Dla pracobiorców Pomorskie jest dobrym miejscem. Statystki pokazują, że rozwój tego regionu będzie w dalszym ciągu rósł. Nie należy zapomnieć, że dzięki idealnym połączeniom, kolejowym i autostradowym z resztą kraju, oraz z innymi krajami, perspektywa pozytywna dla województwa pomorskiego jest na naprawdę wysokim poziomie. Należy oczekiwać, że w najbliższym czasie zarobki pracowników ulegną podwyższeniu, co spowoduje większy przypływ ludności, a co za tym idzie jeszcze większy rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *