praca na Pomorzu

Rozwój gospodarki i praca na Pomorzu

Poszukiwanie pracy nie jest dla wielu osób przyjemnym zajęciem, zwłaszcza gdy lokalny rynek pracy nie jest zbyt obszerny. Dlatego też wiele osób decyduje się na pracę poza miejscem zamieszkania. Taka mobilność społeczeństwa nie jest niczym dziwnym. Poza wyjazdami za granicę do pracy, warto także zastanowić się nad pracą w kraju w innym regionie niż się mieszka.

Przykładem może być praca w województwie pomorskim, gdzie zapotrzebowanie na pracownika powoduje, iż zarobki są znacznie lepsze niż w sąsiednich regionach. Oczywiście najwięcej ofert dla pracowników jest w aglomeracji trójmiejskiej, jednak i w innych miejscach w regionie poszukiwani są specjaliści oraz zwykli pracownicy. Plusem w porównaniu do pracy za granicą, są niższe koszty życia oraz brak wszelkich ograniczeń i barier związanych z językiem, kulturą, czy normami prawnymi. Być może dla kogoś nie ma to znaczenia, jednak na przykład składki emerytalne, jakie płaci się w Polsce, są bezpośrednio naliczane do naszej przyszłej emerytury, podczas gdy praca za granicą ma w tej materii sporo komplikacji.

Pomorskie oferuje w równej mierze pracę stałą, jak i pracę sezonową, głównie w branży turystycznej. Ważnym jest także fakt, iż powoli odradza się u nas przemysł stoczniowy, zwłaszcza ten wielki. Stocznie wielkich statków i okrętów, to wielka liczba miejsc pracy. Na szczęście, na Pomorzu nie brakuje specjalistów w tej materii, którzy poprzez pracę w reaktywowanych stoczniach, mogą przekazać swoją wiedzę i doświadczenie młodym pracownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *