jakich pracowników cenią sobie pracodacy

Jakich pracowników cenią sobie pracodawcy?

Rzetelne wykonywanie powierzonych zadań popłaca. Nie tylko popłaca finansowo, ale również pod kątem stabilizacji zatrudnienia. Wykonując pracę od serca, z pasją nie musimy się martwić bezrobociem. Nawet kiedy tracimy klienta lub pracodawcę, stosunkowo szybko możemy znaleźć kolejne zajęcie. Rynek pracy w Polsce odżywa, jednak i tak trzeba trzymać rękę na pulsie, ponieważ wciąż zmiana pracy nie jest sympatycznym doświadczeniem, a stresem.

Pracowników, którzy wykonują swe prace z zaangażowaniem, terminowo i rzetelnie, rzadko się zwalnia. Wyjątkami są sytuacje losowe, kiedy firma jest niewypłacalna, gdy występują nieprzewidziane okoliczności. Pracowników, którzy swoją pracę traktują jak przymus, o wiele szybciej się zwalnia, a co więcej kolejne zatrudnienie w pomorskim jest im szalenie trudno zdobyć.

W poszukiwaniu pracy liczy się nie tylko umiejętność wybierania ogłoszeń, aplikowania i doza szczęścia. Kluczowe znaczenie mają kompetencje i wcześniejsza historia zatrudnienia. Wbrew pozorom CV to ważny dokument, z którym pracodawcy się zapoznają i selekcjonują kandydatów na bazie tego, co CV zawiera. Mając solidne doświadczenie, wartościowe wykształcenie, nie trzeba martwić się brakiem pracy. Jeżeli już zostaniemy bezrobotnymi to z pewnością nie na długo. Oczywiście istotne są też nasze ambicje. Czasem musimy chwile popracować na niższym stanowisku, by dać się poznać i awansować. Nie ma co oczekiwać, iż po utracie stanowiska od razu sięgniemy szczytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *